Typy cery

Rodzaje cery i jej podtypy

Każdy z nas ma konkretny typ cery. Wyróżniamy takie typy jak: cera normalna, mieszana, tłusta i sucha. Natomiast czasami zmagamy się też z dodatkowymi problemami cery takimi jak: przebarwienia, naczynka, trądzik i te problemy wliczają się już w konkretne podtypy cery. Do podtypów cery należą: cera naczynkowa, trądzikowa, cera z zaburzeniami pracy gruczołów łojowych, cera z zanieczyszczeniami, cera wrażliwa (reagująca na wszystko nadmiernie), cera alergiczna, cera odwodniona oraz cera dojrzała.

Kosmetyki ekologiczne dobrane do poszczególnych typów cery

Zależnie od tego, jaką masz cerę, należy dobrać do niej właściwe kosmetyki, tak aby pielęgnacja przynosiła widoczne efekty. Pamiętaj, że odpowiednio dobrane kosmetyki ekologiczne pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze oraz uwolnią Cię od problemów skórnych, z którymi być może zmagasz się już jakiś czas. Przeczytaj nasz krótki opis dotyczący podstawowych typów cer:

Typy cery

Problemem cery suchej jest uczucie ściągnięcia po myciu lub w ciągu dnia. To cienka skóra, która nie ma problemów z niedoskonałościami, ale szybko mogą pojawić się pierwsze zmarszczki. Osoby o tych cerach powinny zaopatrzyć się w odpowiedni krem — półtłusty lub tłusty.

Cera normalna to cera, z którą jest najmniej problemów. Jednak przy nieodpowiedniej pielęgnacji może przekształcić się w cerę suchą, tłustą lub nawet mieszaną.

Posiadaczki cery mieszanej z pewnością znają doskonale strefę T, czyli czoło, nos i brodę. To trzy partie twarzy, które najbardziej się przetłuszczają. Cera mieszana jest połączeniem cery suchej z normalną lub tłustej z normalną. Nie zawsze jednak strefa T występuje w tych samych partiach twarzy.

Cera tłusta charakteryzuje się wzmożoną produkcją sebum z widocznymi porami. Często taka skóra zmaga się z wypryskami i zaskórnikami.

Szukasz odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji twarzy? Powiedz nam, czego potrzebuje Twoja skóra! Specjalnie dla Twojej wygody przygotowaliśmy podział naszych eko kosmetyków ze względu na typ cery. Dzięki temu w łatwy sposób dobierzesz właściwy kosmetyk, którego naprawdę potrzebujesz.

Produkt dodany do ulubionych