Naturalne peelingi do skóry głowy

Kosmetyki do stylizacji włosów lubią oblepiać włosy i obciążać je zaburzając naturalne pH. Niedokładne mycie włosów powoduje, że na naszych pasmach pozostaje spora ilość kosmetyków wraz z innymi zanieczyszczeniami. Warto wtedy zadbać nie tylko o pasma ale także zacząć solidną pielęgnację od skalpu, czyli skóry głowy.

Co daje peeling naturalny do skóry głowy?

Naturalne peelingi do skóry głowy oczyszczają skalp i włosy z resztek kosmetyków. Dzięki temu zabiegowi, pozbędziesz się ze skóry głowy martwego naskórka a z włosów pozostałości kosmetyków. Tak oczyszczona skóra głowy i włosy są w pełni przygotowane na pozostałe kosmetyki takie jak wcierka czy odżywka z których składniki aktywne bez problemu dotrą w głąb włosów. Pielęgnacja z użyciem peelingu pełni także inną funkcję - przy okazji wykonujesz masaż poprawiający ukrwienie. Wszystkie te zabiegi przyczyniają się do poprawny kondycji włosów. Wybór peelingu powinien być podyktowany potrzebami włosów. Jeśli skóra głowy jest wrażliwa i nie preferujemy mechanicznego pocierania, zdecydowanie wybierzmy peeling enzymatyczny. Jeśli jednak skalp dobrze znosi masaż to polecamy wegański peeling na bazie białej glinki i pestek moreli. Bardzo często w peelingu stosuje się naturalne ziarenka owocowe.

Pomysł na domowy peeling naturalny do skóry głowy

W ofercie sklepu Natura Organika znajdziesz naturalne peelingi do skóry głowy na bazie glinek, pestek owoców, papainy, olejów. Peeling poleca się stosować raz w tygodniu w celu dokładnego oczyszczenia skalpu i włosów. Podczas aplikacji dodatkowo masujemy głowę i pobudzamy krążenie, co przyczynia się nie tylko do doskonałego oczyszczenia ale także do pobudzenia porostu włosów. Z domowych sposobów polecamy peelingi na bazie cukru, który łatwo rozpuści się we włosach. Do cukru dodajemy olejek bazowy np. lniany lub arganowy. Z kolei olejki eteryczne powinny działać wzmacniająco na włosy, łagodzić i nie podrażniać. Peeling nakładamy na wilgotne włosy, wykonujemy masaż a następnie włosy myjemy szamponem i spłukujemy dokładnie.

Produkt dodany do ulubionych